Adidas i inne marki a moda streetwearowa

Adidas

Styl streetwearowy większości osób nie jest w Polsce zbyt znany, jednak w praktyce jest on obecny na polskich ulicach od dobrych kilku lat. Warto zatem dowiedzieć się czym ten styl się charakteryzuje i jakie są jego główne założenie, ponieważ może się okazać, że będzie to dla nas dobre rozwiązanie i dobry pomysł na ciekawą metamorfozą.

Adidas ma różne kolekcje

AdidasSam termin styl streetwearowy oznacza zasadniczo styl uliczny i do niego też nawiązuje. A co za tym idzie jest to styl, który jest bardzo nieformalny i stawia na wygodę. Jak zatem stworzyć taką stylizację? Po pierwsze luźny T-shirt z bawełny. Powinien on mieć także jakieś nadruki ich charakter jest jednak dość dowolny, niemniej najczęściej są to różnego rodzaju napisy o charakterze ulicznym lub też zabawne nadruki. Wybór zależy od gustu. Tego typu koszulkę zestawia się ze sportowymi spodniami, mogą to być luźne jeansy w stylu lat 80-90 lub też co popularniejsze, spodnie dresowe. Jeśli chodzi o spodnie dresowe, to powinny być wykonane z bawełnianego materiału dresowego i koniecznie wykończone grubym ściągaczem u dołu. Do takich spodni z zasady dobiera się buty sportowe typu adidas, choć w przypadku kobiet zdarzają się także buty na obcasie, przy czym w tym wypadku mówimy już o stylizacji bardziej pasującej do tak zwanej sportowej elegancji.

AdidasNiemniej i o taką stylizację można się pokusić. Jeśli chodzi natomiast o górę to standardowo zwykle  dobiera się tu obszerne bluzy typu „kangur”. Są to bluzy zapinane na zamek z kapturem i kieszeniami z przodu. Kobiety jednak w stylizacjach często zastępują je bluzami zakładanymi przez głowę lub też sportowymi marynarkami, choć to znowu przejście do nieco innego stylu. Jeśli chodzi o dodatki to zwykle dobiera się tu czapki z daszkiem, plecaki opaski na rękę i tego typu elementy. Niemniej zważywszy na to, że jest to styl stawiający na wygodę i praktyczność ilość dodatków jest bardzo ograniczona. Na polskim rynku działa całkiem sporo firm zajmujących się sprzedażą ubrań streetwearowych, dzięki czemu dobranie elementów do kompletnej stylizacji nie jest tu szczególnie trudne., co więcej również wiele marek sportowych choćby takich jak Adidas wypuściło także kolekcje inspirujące się stylem ulicznym, dzięki czemu mamy tutaj sporo możliwości.

Nim jednak zdecydujemy się na zmianę stylu warto poprzeglądać przykładowe stylizacje, przymierzyć coś w tym stylu, ponieważ jest to dość specyficzna moda, a co za tym idzie nie każdy musi czuć się w tym dobrze i nie każdemu musi także to pasować. Dodatkowo pamiętajmy, że jest to bardzo nieformalny strój, a co za tym idzie taka stylizacja nie zawsze i nie wszędzie pasuje.

Adidas i inne marki a moda streetwearowa

Dodaj komentarz

Przewiń do góry