Czy drukowanie folderów ma sens?

Żyjemy w dobie internetu, kiedy przesyłanie danych odbywa się z prędkością, którą trudno tak naprawdę sobie wyobrazić. Informacje zalewają nas z każdej strony, trudno nawet określić, które są godne uwagi, a które nie. Nastąpiła ewidentna globalizacja, czas i odległość nie mają już żadnego znaczenia, nie znamy barier jakie stanowiły ogromne problemy jeszcze przecież tak niedawno.

Druk folderów oferuje wiele firm

Zmiany, które dokonały się na przestrzeni ostatnich lat zostały tak zakorzenione, że zapewne nie jeden z nas zadaje sobie pytanie: jak to było kiedyś? Przestaliśmy używać biletów komunikacji miejskiej na rzecz kart, zamieniliśmy pisanie lisów na e-maile, a zeszyty na edytory tekstów. Nawet kupowanie gazet wydaje się być wydawaniem pieniędzy w błoto, gdy każdy portal informacyjny lub wirtualnie wydanie gazety opublikuje najświeższe informacje znacznie szybciej niż prasa. Czy w tych czasach jest jeszcze miejsce na druk? Wszystko ma swoje dwie strony – owszem, globalność Internetu spowodowała nieodwracalne zmiany (zarówno pozytywne, jak i negatywne) ale nie wyparła branży poligraficznej. Myśląc bowiem o drukarniach zazwyczaj mamy przed oczami druk książek i czasopism, a te przecież sukcesywnie spadają.

Mimo wszystko drukarnia (nawet offsetowa) to nie tylko czasopisma i książki, ale też opakowania, kartony i inne elementy, bez których nasza codzienność byłaby trudna. Osoby, które myślą, że wszechobecna komputeryzacja spowodowała osłabienie branży poligraficznej są w dużym błędzie. Można wręcz powiedzieć, że rozwój technologii jedynie pozytywnie się do niej przyczynił, czego przykładem może być każda drukarnia cyfrowa – i nie tylko. To właśnie tam odbywa się profesjonalny druk folderów Kraków dla agencji reklamowych, toreb z nadrukiem, koszulek z logiem, czy wielobarwnych, designerskich kalendarzy. Obecnie nie musimy ograniczać się do samego papieru i mamy możliwość wykonywania rozmaitymi metodami nadruków. Idąc jeszcze dalej możemy wymienić kolejne osiągnięcie techniki – drukowanie w trójwymiarze, które wykonują już firmy z Krakowa i pozostałych dużych miast. W praktyce oznacza to drukowanie za pomocą drukarni rzeczywistych przedmiotów. Metoda ta nie jest jeszcze stosowana na bardzo szeroką skalę, jest jest z pewnością rozwiązaniem bardzo przyszłościowym – znacznie bardziej niż druk książek czy wizytówek.

Bardzo prawdopodobne, że już niedługo druk 3D stanie się częściej stosowany i przyczyni się do powstawania wielu cennych dla cywilizacji przedmiotów. O tym więc, by poligrafia miała podupaść na rzecz cyfrowych mediów, nie ma nawet mowy.

Leave a Comment