Innowacyjne filmy 360

filmy 360

Rozwój nowych technologii skutkujący wysypem nowoczesnego, zaawansowanego technologicznie sprzętu, umożliwia nam dziś tworzenie innowacyjnych filmów najnowszej generacji. Idealnym przykładem są m.in. popularne dziś filmy 360,zwane również filmami sferycznymi. Materiały te realizowane są przy pomocy nowoczesnej, wieloobiektowej kamery sferycznej, która umożliwia nam widzenie danej przestrzeni w sferze 360 stopni.

Filmy z koncertów

filmy 360Dzięki temu możemy zapoznać się zarówno z horyzontalnym. jak i wertykalnym obrazem danej przestrzeni, bez wychodzenia z domu. Filmy 360° składają się z kilku, nałożonych na siebie obrazów, które wykonuje się przy użyciu kilku obiektywów. Nałożone na siebie zdjęcia stwarzają wówczas wrażenie trójwymiarowości przestrzennej, w efekcie czego podczas seansu mamy wówczas wrażenie, że znajdujemy się w danej przestrzeni fizycznie. Za pomocą myszki możemy wówczas zmieniać konty widzenia danej przestrzeni, możemy więc zobaczyć co znajduje się za nami, nad nami oraz obok nas. Filmy sferyczne coraz częściej wzbogaca się również animacjami 3D, które jeszcze bardziej potęgują wówczas wrażenie swoistej namacalności. Tworzenie filmów przestrzennych umożliwia nam tzw. wirtualna rzeczywistość, która bazuje głównie na nowoczesnych kamerach sferycznych.

filmy 360Podczas nagrywania materiału za pomocą kamer sferycznych otrzymujemy obraz pełnej przestrzeni wokół kamery, dzięki czemu możemy więc odbywać wirtualne spacery po niemal każdym zakątku świata. Kamery wieloobiektowe montuje się najczęściej na dachach samochodów, które przytwierdza się do stabilnych, solidnych statywach. Zastosowanie wyżej przytoczonej metody filmowania gwarantuje zdecydowanie najlepsze efekty, ponieważ nie wchodzimy wówczas w pole widzenia kamery (nie jesteśmy więc wówczas widoczni). Warto również wspomnieć o tym, że nowoczesne kamery wieloobiektywowe umożliwiają również nagrywanie filmów na żywo, filmy 360 mogą więc rejestrować rożnego rodzaju koncerty oraz ważne wydarzenia, które możemy oglądać z dowolnego miejsca na świecie. Atrakcyjne filmy przestrzenne coraz częściej wykorzystuje się dziś w reklamie, bardzo modne stały się zwłaszcza wirtualne spacery, dzięki którym możemy zwiedzać m.in. wnętrza hoteli, restauracji, a nawet i muzeów.

Technologia ta umożliwia dziś ponadto tworzenie zaawansowanych filmów lotniczych, podwodnych oraz spotów reklamowych, które często wzbogacane są interaktywnymi, angażującymi odbiorcę elementami. Renomowane filmy zajmujące się kręceniem owych filmów na potrzeby komercyjne dysponują dziś coraz częściej laserową technologią mapowania przestrzeni w trójwymiarze, które to można oglądać za pomocą specjalnych gogli VR.

Innowacyjne filmy 360

Dodaj komentarz

Przewiń do góry