Jak tanio i skutecznie reklamować druk?

W dzisiejszych czasach żadna firma nie ma szans utrzymać się na rynku, jeśli nie będzie się skutecznie reklamować. I w tym miejscy zawsze powstaje pytanie jak się dobrze reklamować nie wydając przy tym majątku na reklamę? W tym przypadku dobrze sprawdza się zasada, że im coś jest prostsze tym lepsze. Od lat z dobrym skutkiem sprawdzają się takie rozwiązania promocyjne jak ulotki czy wizytówki.

Jak promować druk?

Proste, skuteczne i co ważne tanie. Przy czym warto wiedzieć na jakie rozwiązania drukarskie warto się zdecydować zarówno, jeśli chodzi o ulotki jak i o wizytówki. W praktyce wizytówek zwykle zamawia się mniej, ponieważ rzadziej są rozpowszechniane, przez co zwykle opłacalniejsza okazuje się drukarnia cyfrowa i jej oferta. Druk dobrej jakości z Wrocławia umożliwia bardzo szybkie wykonanie zlecenia nawet w niewielkim nakładzie. Co więcej, mały nakład w przypadku druku cyfrowego zwykle wychodzi korzystanie pod względem cenowym, co w porównaniu z tradycyjną metodą drukarską jaka jest druk offsetowy było by nieopłacalne. Ta technika sprawdza się w przypadku znacznych nakładów, jak choćby w przypadku ulotek, których zwykle zamawia się znaczące liczby. Skąd bierze się ta rozbieżność w kosztach pomiędzy tymi dwoma technikami? Wynika to głownie z faktu, że koszty uruchomiania druku offsetowego są dość wysokie i spadają z każdym kolejnym egzemplarzem. Wynika to z konieczności przygotowania odpowiednich matryc i farb do druku. W przypadku druku cyfrowego wydrukowanie pierwszego egzemplarza to koszt taki sam jak i setnego. Warto zdawać sobie sprawę w tych kwestii by za druk materiałów reklamowych nie przepłacać. Dla niskich nakładów zawsze opłacalny będzie druk cyfrowy, dla dużych zamówień druk offsetowy. Jeśli jesteśmy przy kwestii kosztów druku materiałów reklamowych to zawsze warto sprawdzić ofertę różnych drukarni, na terenie dużych miast takich jak Wrocław, Katowice, Toruń zawsze działa więcej niż jedna drukarnia, dlatego warto sprawdzić gdzie oferta jest najkorzystniejsza. Wracając jednak do kwestii samego druku warto także pamiętać o tym, że dodatkową zaletą druku cyfrowego jest także czas realizacji zamówienia, który jest nieporównywanie krótszy niż w przypadku metod tradycyjnych, co może mieć znaczenie zwłaszcza jeśli chodzi o przedsiębiorców dla których istotnym czynnikiem jest termin realizacji. Jakość materiałów reklamowych to zawsze istotny kwestia. Sposób ich wykonania świadczy w sposób pośredni o firmie, przyjęło się uważać, że wyższy jakościowo jest druk offsetowy, jednak obecnie druk cyfrowy daje bardzo zbliżone rezultaty.

Z tego powodu istotniejsze staja się czynniki dodatkowe, czyli to na jakim papierze wizytówki czy ulotki zostały wydrukowana oraz w jaki sposób zostały one zabezpieczone – laminowane, foliowane. Jest to kwestia szczególnie istotna jeśli chodzi o wizytówki. Nie mniej na jaką technikę byśmy się nie zdecydowali i w jaki sposób nie zostałyby wykonane to nadal ulotki i wizytówki pozostają jednym z najpewniejszych i najtańszych sposobów na reklamowanie własnej firmy.

Leave a Comment