Wyposażenie sklepów zoologicznych – jakie powinno być?

Sklep zoologiczny to miejsce gdzie nie tylko sprzedaje się produkty dla zwierzaków, ale również same zwierzęta. W związku z tym lokal handlowy musi być przygotowany na różne ewentualności, jak i powinien być przyjazny dla klientów.

Wyposażenie sklepów łatwe w czyszczeniu

wyposażenie sklepów zoologicznychWyposażenie sklepów powinno być zatem dobrze dobrane, żeby wszystko dało się dobrze wyeksponować, a kupujący mógł się łatwo odnaleźć i znaleźć to co go interesuje. Z pewnością meble sklepowe powinny być solidnie wykonane. Będą na nich stawiane nie tylko lekkie rzeczy, takie jak posłania dla zwierzaków, czy piłki do zabawy, ale również ciężkie klatki, akwaria, czy worki z karmą. Dla pokazania mniejszych produktów, takich w woreczkach czy małych pudełeczkach posiadając zawieszki, przydadzą się stojaki metalowe. Wtedy takie rzeczy są lepiej widoczne i nie będą się przewracać na półkach. Są to między innymi kolby i dropsy dla gryzoni, kości do gryzienia i usuwania kamienia nazębnego dla psów, czy saszetki z karmą dla kotów. Wytrzymałe wyposażenie sklepów zoologicznych powinno być łatwe w czyszczeniu. W sklepie często znajdują się zwierzaki do kupienia, a klienci też wprowadzają swoich pupili do środka, by lepiej dobrać im posłanie czy zabawki.

wyposażenie sklepów zoologicznychPrzy wymianie ściółki al królików, czy czyszczeniu akwarium nie da się nie nabrudzić trochę dookoła. Dlatego też wyposażenie sklepu, tak jak i podłoga oraz ściany powinny być wykonane z materiałów odpornych na działanie wody i na zabrudzenia. Wtedy szafki wystarczy przetrzeć i gotowe. Znowu są czyste i odkażone. Regały sklepowe powinny być wysokie, a produkty, szczególnie te delikatne, powinny znajdować się na górnych półkach. Dzieci często chcą wszystkiego dotknąć i mogą zrzucić produkty na ziemię. Ciężkie akwarium nie tylko się rozbije, ale tez odłamki szkła mogą skaleczyć malucha. Nawet dorosłym zdarza się być nadmiernie ciekawskimi, przez co zdarza się im coś uszkodzić. W zasięgu wzroku powinny być produkty najbardziej potrzebne, czyli karma, smycze, miski, legowiska. Produkty rzadziej używane takie jak karma dla gadów i płazów, czy klatki dla ptaków powinny się znajdować niżej. Rzeczy ciężkie, delikatne lub wartościowe można zlokalizować blisko kasy, dzięki czemu sprzedawca może pomóc kupującemu w dokonaniu zakupu.

Warto zaznaczyć, że wyposażenie sklepów zoologicznych nie musi być nowe. Są to meble, które mogą się niszczyć szybciej, niż w innym sklepie np. spożywczym, więc można kupić regały i szafki używane. Jest to opcja korzystna cenowo, czyli szczególnie polecana dla małych lokalnych sklepów.

Wyposażenie sklepów zoologicznych – jakie powinno być?

Dodaj komentarz

Przewiń do góry