Zdrowe jaja, to jaja ekologiczne

Nie każdy z nas ma możliwość kupowania jajek prosto z fermy drobiu. Wiele osób, mieszkających po wielkich miastach, jest znacznie oddalona od miejsc, w których można kupić prawdziwie zdrowe jajka, od kur, które są chowane na specjalnie przygotowanie kompozycji ściółkowej.

W latach minionych, większość jajek, nawet na półkach sklepowych, pochodziła od uczciwych producentów, którzy nie chowali kur na antybiotykach oraz środkach stymulujących produkcję jaj. Obecnie, wraz ze wzrostem zapotrzebowania na jajka w naszym kraju, wzrosła również liczba nieuczciwych zachowań ze strony dystrybutorów jajek.

Ferma drobiu, która bazuje na szpikowaniu chemikaliami swoich kur, powinna jak najszybciej zostać zaraportowana odpowiednim władzom w celu zaprzestania trucia ludzi. Takie jajka niewiele mają wspólnego z jajkami, jakie znamy z naszych czasów młodości. Na szczęście ostatnio pojawiły się fermy drobiu, które sprzedają tak zwane jajka ekologiczne. Pochodzą one z tak zwanego chowu ściółkowego oraz cechują się dobrymi warunkami bytowymi kur, które są hodowane na tego typu fermach. Chów ściółkowy kur to nie tylko dbałość o zapewnienie właściwego pożywienia kurom, ale także zapewnienie warunków łudząco przypominających te, które z łatwością znajdziemy na wielu terenach wiejskich. Tylko jajka pochodzące z tradycyjnego chowu są w stanie zagwarantować nam ich odpowiednią jakość oraz zapewnić walory smakowe, jakie znamy z dzieciństwa. Poza tym, nikt z nas nie chciałby się zatruć starymi jajkami lub jakami nasyconymi antybiotykami i innymi substancjami wspomagającymi szybszy i zwiększony rozród kur.

Więcej info na: Ferma drobiu Kaźmierczak – Chów ściółkowy

Zdrowe jaja, to jaja ekologiczne

Dodaj komentarz

Przewiń do góry